Tudományos hírek

"A tudomány nem világmagyarázat."

Eltűnt a Jupiter egyik csíkja

Az óriásbolygó elvesztette egyik jellegzetes csíkját, ami szokatlanul üressé tette a déli féltekét. A tudósok nem tudják biztosan mi okozza a sáv eltűnését.

 

Aszteroidáktól eredhetnek a földi óceánok?

Első alkalommal találtak vízjeget egy közeli aszteroida felszínén. A felfedezés segíthet magyarázatot adni a Föld óceánjainak keletkezésére.

 

Másként viselkednek az őssejtek az űrben

Meglepően másként fejlődnek az őssejtek a világűr súlytalanságában, mint a Földön, ami újabb rossz hír az emberi mélyűr-expedíciókat szorgalmazók számára.

 

Hawking: maradjunk csendben

Kíváncsiságunk a vesztünket is okozhatja, véli a neves fizikus, Stephen Hawking, aki szerint nem kellene felhívnunk magunkra egy idegen civilizáció figyelmét.

 

Időutazás Stephen Hawkinggal

A neves fizikus és kozmológus elmeséli, hogyan utazhatunk az időben. Olvasmány a térről és az időről az elméleti fizika kedvelőinek.

 

Kereszteződtek az emberek és a neandervölgyiek

A neandervölgyi DNS szerint a faj kereszteződött a modern emberrel, és az összes nem afrikai ember genetikai kódjában találhatók géntöredékek.

  

A kicsinyített űrsiklóra emlékeztető X-37B egy Atlas V rakéta orrkúpjába csomagolva emelkedett el a floridai Cape Canaveral Légitámaszpont kilövőállásáról.

 

A BP elismerte a Barack Obama által rárótt "teljes felelősséget" a Mexikói-öbölben kialakuló ökológiai katasztrófáért. Döbbenetes az olajfolt mérete.

 

 

Génátvitel szusival

Új emésztési képességgel ruházza fel a japánokat a szusi, úgy tűnik ugyanis, hogy egy algaevő enzim ugrott át egy tengeri baktériumból az emésztőrendszerükbe.

 

Rejtélyes rádióemissziót észlelnek egy szomszédos galaxisból

Egy ismeretlen objektum olyan rádióhullámokat kezdett kibocsátani az M82 galaxisban, amivel eddig még soha nem találkoztunk az univerzumban.

 

Atomi fekete lyuk hozható létre nanocsövekből

A Harvard fizikusai szerint egy magas feszültségű nanocső atomi méreteken olyan pusztító erőt képes kifejteni, mint egy fekete lyuk kozmikus méreteken.

 

Tudósok felfedezték, hogy agyunk energiát spórol azáltal, hogy megjósolja mit fog a szemünk látni, így csak a váratlan dolgokra kell összpontosítania.

Science

Hírek

  • Sikeres magfúziót hajtott végre Észak-Korea
    2010-05-12 22:33:40

    Észak-Korea sikeres magfúziót hajtott végre, legalábbis a hivatalos észak-koreai sajtó szerint. Dél-koreai és orosz szakértők kétkedve fogadták az elszegényedett kommunista ország magfúzióról szóló bejelentését.

  • Felfedezték a legtávolabbi galaxishalmazt
    2010-05-12 22:30:45

    Német és japán csillagászok felfedezték az univerzum eddigi legtávolabbi galaxishalmazát - közölte a Földön kívüli fizikával is foglalkozó Max Planck Intézet a németországi Garchingban. A galaxishalmaz 9,6 milliárd fényévnyi távolságra van, tehát a világegyetem keletkezésének idejéből származik.

  • Már az ókori görögöket is sújtották megszorító intézkedések
    2010-05-12 22:29:37

    A gazdasági helyzet miatti megszorítások nem újkori találmányok, már az ókori görögöket is sújtották az adósságállomány csökkentése érdekében bevezetett intézkedések - állítja egy görög régész.

  • Még háromszáz év, és végünk
    2010-05-12 22:28:18

    Háromszáz éven belül a Föld túl forróvá válhat az emberiség számára - állítják ausztrál és amerikai kutatók az Amerikai Tudományos Akadémia folyóiratában, a PNAS (Proceedings of the National Academy of Sciences) legújabb számában megjelent tanulmányukban.

  • Boldogabbá teszi a nőket a technológia
    2010-05-12 22:27:59

    A számítógépekhez, internethez és a kommunikációs eszközökhöz való hozzáférés javítja az emberek, különösen a nők kényelemérzetét - derül ki egy friss brit felmérésből.

Szavazás

Mi az ön véleménye az oldalról?
Pompás!
Megjárja
Hát...
Silány
Asztali nézet